Resultat

2004
 

Pl Lagnamn MTB 9,9km Löpning 4,3km Paddling 3,0km Totaltid exkl. startsträcka
1 Team Angelika & Wow Liksom 0:26:08 0:21:31 0:35:13 1:26:39
2 Fyrplus Teamwork 0:24:20 0:27:11 0:37:38 1:29:09
3 Team IRM-HSB (Team PKT) 0:24:28 0:23:48 0:38:29 1:30:19
4 Gammelkroppa Konferens 0:24:33 0:23:15 0:38:57 1:30:48
5 Mad Max 0:28:28 0:21:16 0:39:14 1:31:54
6 Team Vilse 0:24:29 0:23:12 0:41:02 1:32:30
7 Gamla Östermalm 0:35:24 0:28:18 0:36:59 1:45:32
8 Circus Whiskey 0:38:33 0:25:12 0:35:55 1:46:01
9 Snorkfröknarna 0:29:02 0:24:10 0:48:24 1:46:41
10 Team Sunyard 0:49:39 0:21:45 0:43:38 2:01:02
11 Kristinehamns Hockey Team 1:01:37 0:19:35 0:45:00 2:10:05
12 Siluetterna 0:39:19 0:42:34 0:44:09 2:12:45
13 KG´s Skinn & Disco 1:06:03 0:25:17 0:39:59 2:16:30
14 Emelie & The Twins 1:00:14 0:31:20 0:49:38 2:25:55


Delsträckor

Pl MTB / Cykel  Tid   Pl  Löpning Tid
1 Fyrplus Teamwork 00:24:20   1 Kristinehamn Hockey Team 00:19:35
2 Team IRM-HSB (Team PKT) 00:24:28 2 Mad Max 00:21:16
3 Team Vilse 00:24:29   3 Team Angelika & Wow Liksom 00:21:31
4 Gammelkroppa Konferens 00:24:33   4 Team Sunyard 00:21:45
5 Team Angelika & Wow Liksom 00:26:08   5 Team Vilse 00:23:12
6 Mad Max 00:28:28 6 Gammelkroppa Konferens 00:23:15
7 Snorkfröknarna 00:29:02   7 Team IRM-HSB (Team PKT) 00:23:48
8 Gamla Östermalm 00:35:24   8 Snorkfröknarna 00:24:10
9 Circus Whiskey 00:38:33   9 Circus Whiskey 00:25:12
10 Siluetterna 00:39:19   10 KG's Skinn & Disco 00:25:17
11 Team Sunyard 00:49:39   11 Fyrplus Teamwork 00:27:11
12 Emelie and the twins 01:00:14 12 Gamla Östermalm 00:28:18
13 Kristinehamn Hockey Team 01:01:37   13 Emelie and the twins 00:31:20
14 KG's Skinn & Disco 01:06:03   14 Siluetterna 00:42:34
     
Pl

Paddling

Tid 

1 Team Angelika & Wow Liksom 00:35:13
2 Circus Whiskey 00:36:55
3 Gamla Östermalm 00:36:59
4 Fyrplus Teamwork 00:37:38
5 Team IRM-HSB (Team PKT) 00:38:29
6 Gammelkroppa Konferens 00:38:57
7 Mad Max 00:39:14
8 KG's Skinn & Disco 00:39:59
9 Team Vilse 00:41:02
10 Team Sunyard 00:43:38
11 Siluetterna 00:44:09
12 Kristinehamn Hockey Team 00:45:00
13 Snorkfröknarna 00:48:24
14 Emelie and the twins 00:49:38


Startlista

Lag:
Namn:
Stad:
Fyrplus Teamwork Anders Rosén Karlstad
  Henrik Hjalmarsson Karlstad
  Per Johansson Karlstad
Angelika & Wow Liksom Markus Ekholm Kristinehamn
  Thorbjörn Nilsson Kristinehamn
  Angelika Klarenfjord Kristinehamn
Team Vilse Anders Boström Karlstad
  David Andersson Karlstad
  Johan Hagström Karlstad
KG´s Skinn & Disco Jan Gunnarsson Kil
Jörgen Hallgren Kil
  Markus Persson Kil
Cirkus Whiskey Jan Bengtsson Kristinehamn
  Jonas Andreen Kristinehamn
  Pierre Kärstedt Kristinehamn
Gamla Östermalm Ulf Näsman Kristinehamn
  Anders Jansson Kristinehamn
  Leif Fredriksson Kristinehamn
Gammelkroppa Konferens Greger Appelgren Filipstad
  Roger Larsson Filipstad
  Gert Johansson Filipstad
Emelie & the twins Emelie Näsman Kristinehamn
  Marie Tomason Kristinehamn
  Karin Tomason Kristinehamn
Team Sunyard Mika Nilsson Hammarö
  Lino Nilsson Hammarö
  Alf Nilsson Hammarö
Mad Max Marie Bramert Stockholm
  Per Eriksson Stockholm
  Sofia Andersson Stockholm
Snorkfröknarna Diana Sarmiala Huddinge
  Maria Mikaelsson Huddinge
  Camilla Svensson Huddinge
Team IRM-HSB (Team PKT) Patrik Roslund Kristinehamn
  Kent Linné Kristinehamn
  Tony Karlsson Kristinehamn
Kristinehamns Hockey Team Göran Nilsson Kristinehamn
  Erik Grönberg Kristinehamn
  Christoffer Jangentorp Kristinehamn
Siluetterna Bernt Rådberg Kristinehamn
  Kjell Nordström Kristinehamn
Maria Dahl Kristinehamn

 

  copyright © 2006 KRISTINEHAMN ADVENTURE RACE all rights reserved