Resultat

2006
Sträcktider Korta Banan (SporIDENT)
Sträcktider Långa Banan (SportIDENT)
Kontrolltider Korta Banan (SportIDENT)
Kontrolltider Långa Banan (SportIDENT)

Startlista

Korta DAM      
Placering Startnr Lagnamn Tid
1 121 Heffaklumparna 04:09:20
2 115 RoGus 04:49:05
3 127 Walkabout Sheilas 04:58:30
       
       
Korta HERR      
Placering Startnr Lagnamn Tid
1 137 TietoEnator Adventure 3 02:43:54
2 128 Kristinehamns OK 02:50:18
3 134 SWECO 2 02:52:26
4 126 Team starmaker.se 02:57:04
5 123 Gammelkroppa Konferens 02:59:54
6 117 Team FÅ 03:00:11
7 109 (M)AD 03:00:45
8 111 Kristinehamn Adventure 03:04:50
9 104 Håkan & Per 03:08:45
10 122 Bollsta Bullriders 03:15:28
11 113 Team Kalhygge 03:20:06
12 105 TBH minus 03:37:07
13 106 Brostugan 03:39:30
14 114 Skåre Boys 03:42:10
15 116 Team Kron 03:46:52
16 136 Hux Flux 04:14:56
17 133 Vike Valfläsk 04:18:22
18 103 De oförutsägbara 04:34:11
       
  131 Siluetterna Ej fullf.
  125 VSSJOF Ej start
 
 
Korta MIX      
Placering Startnr Lagnamn Tid
1 124 Kolmården Adventure 2 02:58:36
2 112 Stockholmsdjävlarna 03:16:07
3 119 Team Åkerby 03:29:41
4 100 Lag Happy Birthday 03:29:52
5 120 Team Vici 03:40:44
6 130 Kolmården Adventure 1 03:44:50
7 118 Team Ann-Britt 04:05:18
8 101 Team HBB 04:18:38
9 132 Blaise Garvin 04:20:31
10 107 Firefly 04:29:04
11 102 Muffarna 04:41:09
12 135 Team Lussehäst 05:08:53
13 110 Team Agen 05:13:50
       
  108 Skönheten & Odjuret Ej fullf.
  129 Energy Ej start
 
 
Långa DAM      
Placering Startnr Lagnamn Tid
1 17 Easton 08:17:33
2 18 Team Gothenburgers 08:23:20
3 19 TietoEnator Adventure D 09:00:04
       
       
Långa HERR      
Placering Startnr Lagnamn Tid
1 8 Lag Sigma 06:03:20
2 20 TietoEnator Adventure 1 06:46:24
3 16 Team Wassberg Outdoor 06:48:35
4 7 Västerås Multisport 06:54:17
5 5 Starsky & Hutch 07:31:13
6 22 Artreg Kristinehamn 07:56:05
7 24 Team Runners Store 08:13:22
8 10 JONI Multisport 08:15:54
9 13 Råbockarna 08:25:59
10 1 SWECO 1 08:28:49
11 14 Team IRM-HSB 08:58:31
       
  4 Linus & Marcus Ej fullf.
  11 J2 Ej fullf.
  21 TietoEnator Adventure 2 Ej fullf.
 
 
Långa MIX      
Placering Startnr Lagnamn Tid
1 15 adventureteam.se 06:26:22
2 6 Team Laxå OK 07:46:19
3 23 TietoEnator Adventure Mix 07:48:41
4 12 Sundbyberg Multisport Rehab 08:37:46
       
  9 Team Sunyard Ej fullf.
  3 Hedeby Multisport Ej start

 

  copyright © 2006 KRISTINEHAMN ADVENTURE RACE all rights reserved